Tematy: zmiany w służbie cywilnej, kwestie upolitycznienia mediów publicznych oraz Spółek Skarbu Państwa.

PIS jest zapatrzony w Budapeszt, wprowadza zmiany, które mają wymiar ustrojowy, nie mając do tego mandatu – większości konstytucyjnej. Te zmiany to nie tylko paraliż Trybunału Konstytucyjnego. To również kwestia służby cywilnej, która bez wątpienia ulega likwidacji. Już w tej chwili doszło do wymiany jednej trzeciej wyższych stanowisk w administracji. W dużej mierze urzędników- specjalistów zamieniono na osoby dużo słabiej wykwalifikowane. Odbija się to na funkcjonowaniu naszego państwa.
Kolejną, bardzo ważną kwestią, lecz łączącą się z powyższym tematem jest upolitycznienie mediów publicznych. Stało się to poprzez przekazanie politykom kompetencji do mianowania władz w spółkach medialnych. Godzi to wprost w wolność słowa. Dziennikarze bowiem, w obawie o swoje stanowisko pracy, są zmuszeni do dzielenia sympatii z partią rządzącą.
Temat Spółek Skarbu Państwa bulwersuje opinię publiczną, ponieważ stanowią one część majątku wszystkich Polaków. .Nowoczesna otrzymała w tej kwestii bardzo wiele zgłoszeń z całej Polski, które wskazywały, że w strukturach owych spółek zasiedli przyjaciele, politycy, osoby “zasłużone” dla Prawa i Sprawiedliwości. Dowiodła o tym akcja “Misiewicze”, która wskazała jakie spółki i instytucje objęła tzw. “dobra zmiana”. Niesie ona bardzo niepokojące przesłanie. W instytucjach państwowych pracują osoby, które już w trakcie pełnienia swoich obowiązków podejmują studia, nadrabiając edukacyjne braki.

Nagranie z konferencji:

http://videosejm.pl/video/13696-adam-szlapka-witold-zembaczynski-zbigniew-gryglas-konferencja-z-25-pazdziernika-2016-r

Szłapka, Gryglas Zembaczyński 25.10.2016. o zawłaszczaniu  państwa Nowoczesna (4)

Szłapka, Gryglas Zembaczyński 25.10.2016. o zawłaszczaniu  państwa Nowoczesna (5)

Szłapka, Gryglas Zembaczyński 25.10.2016. o zawłaszczaniu  państwa Nowoczesna (6)

Szłapka, Gryglas Zembaczyński 25.10.2016. o zawłaszczaniu  państwa Nowoczesna (7)

Szłapka, Gryglas Zembaczyński 25.10.2016. o zawłaszczaniu  państwa Nowoczesna (9)

Szłapka, Gryglas Zembaczyński 25.10.2016. o zawłaszczaniu  państwa Nowoczesna (10)