W dniach 25 lutego- 4 marca 2019 roku odbyłem Wizytę w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Zaowocowała ona spotkaniami na szczeblu parlamentarnym i dyplomatycznym. Nie zabrakło również spotkań z tak ważną i bliską mojemu sercu Polonią.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.

Ceremonia Dedykowania Miejsca Pomnika Bohaterów Operacji Pustynna Burza w Waszyngtonie. Polska uczestniczyła w koalicji. Będzie polski akcent na monumencie. Spotkanie z Wiceprezydentem Dick Cheney i Scot C. Stamp – inicjatorem budowy pomnika.

Tu biją Polskie Serca. Spotkanie w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej p. Celia Larkin, Tadeusz Mirecki i Barbara Bernhardt oraz w Oddziale Kongresu Polonii Amerykańskiej z Johnem Czopem.

Bardzo produktywny dzień na Kapitolu. Spotkania z Kongresmenami. Silne wsparcie dla Trójmorza.

Wzruszające spotkanie z Rodakami w Jersey City, obrońcami Pomnika Katyńskiego. Polska i Polacy w Ojczyźnie są Wam ogromnie wdzięczni za walkę o pamięć, o prawdę historyczną o Najjaśniejszą Rzeczypospolitą.

VII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Tropem Wilczym w Chicago. Organizatorem Przedsięwzięcia był Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych- Koło Chicago. Tutaj pamiętają o Naszych Bohaterach.

W 2 marca w Chicago pożegnaliśmy ostatniego w Stanach Zjednoczonych żołnierza gen. Sosabowskiego – Porucznika Leonarda Mackiewicza. Bohatera spod Arnhem . Miałem honor reprezentować Sejm RP . Wielcy odchodzą na wieczną wartę. Cześć Jego Pamięci.